Kategorie

Strony

Kupowanie w internecie

Czym w dzisiejszych czasach jest biżuteria, czy to tylko ozdoba wykonana z drogocennego kruszcu czy może jednak coś znacznie ważniejszego? Dla przeciętnego obywatela biżuteria to przede wszystkim ozdoba nie tylko ciała, ale również stroju. Poprzez założenie bransoletki ze srebra czy kolczyków można podkreślić swoją urodę oraz zwrócić uwagę na konkretne elementy stroju. Warto wspomnieć również o tym, iż o ile na przestrzeni wieków biżuteria ceniona była przede wszystkim ze względu na swoją wartość, obecnie pełni ona raczej funkcje estetyczne. Kolczyki ze srebra wciąż są chętnie noszone, niemniej jednak szmaragdy czy rubiny nie muszą zdobić bransoletki, by cieszyła się ona zainteresowaniem. Coraz więcej kobiet kupuje sztuczną biżuterię, nie wahając się nawet przy takim wyborze, jest ona bowiem znacznie tańsza, a przez to łatwiej dostępna dla przeciętnej obywatelki. Dzięki niskim cenom możliwe jest zakupienie kilku różnych rodzajów czy to wisiorków czy też pierścionków.


Przy niektórych okazjach wciąż wypada jednak postawić na złoto, mowa tu przede wszystkim o pierścionkach zaręczynowych czy obrączkach. Pomimo tego, że wiele par ma teraz o wiele bardziej swobodny stosunek do takich symboli to jednak stawia w tym przypadku na klasyczne rozwiązania. Obok sztucznych pereł i imitacji srebra bardzo popularna jest również biżuteria własnoręczna, której tworzeniu z pasją oddają się artystyczne dusze. Stworzenie czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego nie jest łatwe, niektórym a sztuka udaje się jednak całkiem nieźle. Zapotrzebowanie na ten rodzaj akcesoriów jest coraz większe, być może wynika to z faktu, że nasze społeczeństwo tęskni za wyrobami niepowtarzalnymi i jedynymi w swoim rodzaju. Obecnie niemal wszystko produkowane jest masowo, w sklepach można natknąć się na takie same lub podobne przedmioty. Poszukiwanie swojego stylu nie jest łatwe, kiedy zalewa nas fala jednorodnej masy, indywidualni artyści, realizujący własne projekty są zatem doskonałą alternatywą dla sprzedawanej w sklepach biżuterii. Polecamy:

Biżuteria fenicka

Biżuteria fenicka Oglądając biżuteryjne dzieła, które pochodzą sprzed tysięcy lat wiele osób zastanawia się nad tym, jak bez nowoczesnych technologii możliwe było wyprodukowanie tak pięknych i urzekających przedmiotów? Biżuteria fenicka rzeczywiście robi nie małe wrażenie, nawet dziś po upływie blisko czterech tysięcy długich lat, w trakcie których na świecie dokonało się wiele przemian. Fenicjanie zapoczątkowali jednak wiele nowych trendów w biżuterii, byli ważną cywilizacją również ze względu na to, że w ich produkty i wyroby zaopatrywano również Egipt. Wówczas bowiem Fenicjanie stanowili jedną z transportowych potęg, ta gałąź gospodarki stanowiła dla nich główny rodzaj zarobku. Wyrabiane na terenach obecnej Syrii oraz Libanu naszyjniki, bransoletki, kolczyki i inne ozdoby ładowane były na wielkie statki i przez Morze Śródziemne transportowane do Egiptu. Jako, że rządzone przez faraonów państwo stanowiło dość spory rynek zbytu, wyrobnicy przy tworzeniu biżuterii w dużej mierze czerpali z egipskich wpływów. W ich pracach można zauważyć również inspirację sztuką etruską oraz egejską, archeologowie twierdzą nawet, że Fenicjanie powielali wyroby, które najlepiej się sprzedawały, unikając raczej handlowego ryzyka i produkcji innowacyjnych przedmiotów. Jeśli chodzi o techniki, z jakich korzystano przy wyrobie biżuterii to można wyróżnić dwa bardzo popularne wówczas sposoby uzyskiwania ozdób- technikę granulowaną oraz filigranową. Pierwsza polegała na tworzeniu dwuwymiarowych kształtów dzięki złotym kulkom, które przyklejano czy to do wcześniej uzyskanych ze złota czy ze srebra większych lub mniejszych płytek. Druga z kolei była niebo bardziej skomplikowała, opierała się bowiem na pleceniu kształtów z jubilerskiego drutu i następnym jego modyfikowaniu między innymi poprzez lutowanie czy też rozklepywanie. Biżuteria fenicka to doskonały przykład na to, że już starożytni myśleli o tym, w jaki sposób dorobić się na wytwarzanych przez siebie produktach oraz co tworzyć, by znaleźć spore grono nabywców na swój towar.