Kategorie

Strony

Kupowanie w internecie

Czym w dzisiejszych czasach jest biżuteria, czy to tylko ozdoba wykonana z drogocennego kruszcu czy może jednak coś znacznie ważniejszego? Dla przeciętnego obywatela biżuteria to przede wszystkim ozdoba nie tylko ciała, ale również stroju. Poprzez założenie bransoletki ze srebra czy kolczyków można podkreślić swoją urodę oraz zwrócić uwagę na konkretne elementy stroju. Warto wspomnieć również o tym, iż o ile na przestrzeni wieków biżuteria ceniona była przede wszystkim ze względu na swoją wartość, obecnie pełni ona raczej funkcje estetyczne. Kolczyki ze srebra wciąż są chętnie noszone, niemniej jednak szmaragdy czy rubiny nie muszą zdobić bransoletki, by cieszyła się ona zainteresowaniem. Coraz więcej kobiet kupuje sztuczną biżuterię, nie wahając się nawet przy takim wyborze, jest ona bowiem znacznie tańsza, a przez to łatwiej dostępna dla przeciętnej obywatelki. Dzięki niskim cenom możliwe jest zakupienie kilku różnych rodzajów czy to wisiorków czy też pierścionków.

zobacz najbardziej znany wyrób jubilerski jakim są kolczyki, kliknij w kolczyki sklep aby przejść do APART. olejekkokosowy.com.pl testodzywekdorzes.pl odżywka do rzęs
Przy niektórych okazjach wciąż wypada jednak postawić na złoto, mowa tu przede wszystkim o pierścionkach zaręczynowych czy obrączkach. Pomimo tego, że wiele par ma teraz o wiele bardziej swobodny stosunek do takich symboli to jednak stawia w tym przypadku na klasyczne rozwiązania. Obok sztucznych pereł i imitacji srebra bardzo popularna jest również biżuteria własnoręczna, której tworzeniu z pasją oddają się artystyczne dusze. Stworzenie czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego nie jest łatwe, niektórym a sztuka udaje się jednak całkiem nieźle. Zapotrzebowanie na ten rodzaj akcesoriów jest coraz większe, być może wynika to z faktu, że nasze społeczeństwo tęskni za wyrobami niepowtarzalnymi i jedynymi w swoim rodzaju. Obecnie niemal wszystko produkowane jest masowo, w sklepach można natknąć się na takie same lub podobne przedmioty. Poszukiwanie swojego stylu nie jest łatwe, kiedy zalewa nas fala jednorodnej masy, indywidualni artyści, realizujący własne projekty są zatem doskonałą alternatywą dla sprzedawanej w sklepach biżuterii. Polecamy:

Biżuteria islamska

Biżuteria islamska Islam wielu z nas nawet w najmniejszym stopniu nie kojarzy się z biżuterią, któż bowiem miałby ją nosić, kiedy kobiety skrzętnie ukrywają się pod grubą warstwą materiału, która zakrywa niemal każdą część ich ciała. W rzeczywistości jednak biżuteria islamska może pochwalić się całkiem bogatą tradycją. Początki istnienia rabskiej cywilizacji datuje się na siódmy wiek naszej ery, warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że ówczesna ludność bardzo chętnie przejmowała tradycje wypracowane przez ludzi, którzy poprzednio zasiedlali dane tereny. Z czasem jednak arabowie rozwinęli własne pismo oraz metody wytwórcze. Wówczas to około dziesiątego wieku naszej ery możemy doszukiwać się początku ich biżuteryjnej przygody. Ozdoby, które noszone były zarówno przez kobiety jak i mężczyzn wykonywano przede wszystkim ze złoto. Z trudem można było poszukiwać bransoletki ze srebra czy też brązu, z czasem jednak w łaski arabów weszły również miedź oraz ołów, które stanowiły uzupełnienie dla złotych elementów. Chociaż praktycznie przez cały czas wyznawcy islamu korzystali z technik stosowanych wcześniej przez Fenicjan, a zatem z filigranowania oraz granulowania to udało im się również wprowadzić w życie własne pomysły. Jednym z najważniejszych był bez wątpienia pomysł na pokrywanie wyrobów jubilerskich emalią, która nadawała materiałom różne barwy. Wykonywanie zdobień nie było proste, a nauka tej niebywałej sztuki wymagała poświęceń, większość ówczesnych artystów pozostała niestety anonimowa. Mimo tego w wielu muzeach na całym świecie można dziś podziwiać niebywałe osiągnięcia arabów w dziedzinie wyrabiania biżuterii. Urzekają nie tylko kunsztowne kolczyki, ale również naszyjniki kute z niezwykłą dokładnością. Fani sztuki i symboli z pewnością zwrócą uwagę na to, że arabowie bardzo cenili sobie motywy związane z ptakami, w ich przeświadczeniu bowiem stanowiły one alegorię rajskiego ogrodu. Szkoda tylko, że w dzisiejszych czasach piękne, arabskie kobiety nie mają okazji prezentować biżuterii, która może pochwalić się tak wieloletnią tradycją.