Kategorie

Strony

Kupowanie w internecie

Czym w dzisiejszych czasach jest biżuteria, czy to tylko ozdoba wykonana z drogocennego kruszcu czy może jednak coś znacznie ważniejszego? Dla przeciętnego obywatela biżuteria to przede wszystkim ozdoba nie tylko ciała, ale również stroju. Poprzez założenie bransoletki ze srebra czy kolczyków można podkreślić swoją urodę oraz zwrócić uwagę na konkretne elementy stroju. Warto wspomnieć również o tym, iż o ile na przestrzeni wieków biżuteria ceniona była przede wszystkim ze względu na swoją wartość, obecnie pełni ona raczej funkcje estetyczne. Kolczyki ze srebra wciąż są chętnie noszone, niemniej jednak szmaragdy czy rubiny nie muszą zdobić bransoletki, by cieszyła się ona zainteresowaniem. Coraz więcej kobiet kupuje sztuczną biżuterię, nie wahając się nawet przy takim wyborze, jest ona bowiem znacznie tańsza, a przez to łatwiej dostępna dla przeciętnej obywatelki. Dzięki niskim cenom możliwe jest zakupienie kilku różnych rodzajów czy to wisiorków czy też pierścionków.

od Aztorin pod adresem www.aztorin.com/pl/p/zegarki oferta ciekawych męskich zegarków.
Przy niektórych okazjach wciąż wypada jednak postawić na złoto, mowa tu przede wszystkim o pierścionkach zaręczynowych czy obrączkach. Pomimo tego, że wiele par ma teraz o wiele bardziej swobodny stosunek do takich symboli to jednak stawia w tym przypadku na klasyczne rozwiązania. Obok sztucznych pereł i imitacji srebra bardzo popularna jest również biżuteria własnoręczna, której tworzeniu z pasją oddają się artystyczne dusze. Stworzenie czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego nie jest łatwe, niektórym a sztuka udaje się jednak całkiem nieźle. Zapotrzebowanie na ten rodzaj akcesoriów jest coraz większe, być może wynika to z faktu, że nasze społeczeństwo tęskni za wyrobami niepowtarzalnymi i jedynymi w swoim rodzaju. Obecnie niemal wszystko produkowane jest masowo, w sklepach można natknąć się na takie same lub podobne przedmioty. Poszukiwanie swojego stylu nie jest łatwe, kiedy zalewa nas fala jednorodnej masy, indywidualni artyści, realizujący własne projekty są zatem doskonałą alternatywą dla sprzedawanej w sklepach biżuterii. Polecamy:

Biżuteria mezopotamska

Biżuteria mezopotamska Mezopotamia to miejsce, w którym rozwijała się jedna z pierwszych ziemskich cywilizacji, której wykładnikiem były przede wszystkim piękne ogrody Semiramidy. Mieszkańcy tych terenów charakteryzowali się całkiem wysokim jak na tamte czasy poziomem rozwoju zarówno budownictwa jak i innych dziedzin. Masowo powstawały wówczas sumeryjskie państwa-miasta, rozwijała się kultura, ludzie dokonywali pierwszych, jakże ważnych odkryć. Już wówczas powstawała również pierwsza biżuteria ze srebra, złota czy brązu. Wielu ciekawych odkryć dokonano dzięki wykopaliskom, dopiero na początku dwudziestego wieku jeden z angielskich archeologów natknął się na liczne groby, znajdujące się na terenie niegdysiejszego państwa Sumerów. To odkrycie pozwoliło na odnalezienie nie tylko dziesiątek przedmiotów codziennego użytku, broni czy narzędzi, ale również pokaźnych zbiorów biżuterii, poczynając od nakryć na głowę przez pierścionki, kolczyki, bransoletki i naszyjniki. W ówczesnych czasach bardzo popularne były przede wszystkim nakrycia głowy, noszone nie tylko przez księżniczki, ale również wszystkich bogatszych obywateli danego miasta- państwa. Warto wspomnieć, że były to ozdoby, które projektowano nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Oglądając prace mezopotamskich jubilerów bardzo szybko można dojść do wniosku, że cechują się one wyjątkowym kunsztem oraz precyzją. Popularne były motywy roślinne, ozdoby na głowę bardzo często składały się z liści. Często wykorzystywane były również koła, specjaliści zgodnie twierdzą, że noszone w Mezopotamii kolczyki przypominały dzisiejsze kółka, szczególnie lubiane przez nastolatki. Warto wspomnieć równie o tym, że już Sumerowie do ozdabiania jubilerskich wyrób używali kolorowych kamieni, wśród których najpopularniejsze były agat, chalcedon czy jaspis. Chociaż historia Mezopotamii to bardzo odległe dzieje, które wielu z nas mogą wydawać się już jedynie piękno baśnią, przebywając na wakacjach warto zainteresować się imponującą i robiącą nie małe wrażenie biżuterią z tamtego okresu.