Kategorie

Strony

Kupowanie w internecie

Czym w dzisiejszych czasach jest biżuteria, czy to tylko ozdoba wykonana z drogocennego kruszcu czy może jednak coś znacznie ważniejszego? Dla przeciętnego obywatela biżuteria to przede wszystkim ozdoba nie tylko ciała, ale również stroju. Poprzez założenie bransoletki ze srebra czy kolczyków można podkreślić swoją urodę oraz zwrócić uwagę na konkretne elementy stroju. Warto wspomnieć również o tym, iż o ile na przestrzeni wieków biżuteria ceniona była przede wszystkim ze względu na swoją wartość, obecnie pełni ona raczej funkcje estetyczne. Kolczyki ze srebra wciąż są chętnie noszone, niemniej jednak szmaragdy czy rubiny nie muszą zdobić bransoletki, by cieszyła się ona zainteresowaniem. Coraz więcej kobiet kupuje sztuczną biżuterię, nie wahając się nawet przy takim wyborze, jest ona bowiem znacznie tańsza, a przez to łatwiej dostępna dla przeciętnej obywatelki. Dzięki niskim cenom możliwe jest zakupienie kilku różnych rodzajów czy to wisiorków czy też pierścionków.


Przy niektórych okazjach wciąż wypada jednak postawić na złoto, mowa tu przede wszystkim o pierścionkach zaręczynowych czy obrączkach. Pomimo tego, że wiele par ma teraz o wiele bardziej swobodny stosunek do takich symboli to jednak stawia w tym przypadku na klasyczne rozwiązania. Obok sztucznych pereł i imitacji srebra bardzo popularna jest również biżuteria własnoręczna, której tworzeniu z pasją oddają się artystyczne dusze. Stworzenie czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego nie jest łatwe, niektórym a sztuka udaje się jednak całkiem nieźle. Zapotrzebowanie na ten rodzaj akcesoriów jest coraz większe, być może wynika to z faktu, że nasze społeczeństwo tęskni za wyrobami niepowtarzalnymi i jedynymi w swoim rodzaju. Obecnie niemal wszystko produkowane jest masowo, w sklepach można natknąć się na takie same lub podobne przedmioty. Poszukiwanie swojego stylu nie jest łatwe, kiedy zalewa nas fala jednorodnej masy, indywidualni artyści, realizujący własne projekty są zatem doskonałą alternatywą dla sprzedawanej w sklepach biżuterii. Polecamy:

Biżuteria minojska

Biżuteria minojska Kreta to piękna, fantastyczna wyspa, stanowiąca cel wakacyjnych podróży wielu turystów z całego świata. Wylegując się na piaszczystych plażach niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak bogatą historią i tradycją może poszczycić się ten region. Okazuje się bowiem, że grecka wyspa to nie tylko czysta woda, malownicze krajobrazy i szalone imprezy. Tutaj już tysiące lat przed naszą erą rozwijała się bowiem jedna z ciekawszych starożytnych kultur- kultura minojska. Wiele pań z pewnością chętnie zainteresują się historią biżuterii, jaka była wyrabiana na tym terenie przed wiekami. Wówczas nie znane były jeszcze najnowocześniejsze techniki wytwórcze, mimo tego jednak wielu rzemieślników było w stanie wykonać niesamowite, niepowtarzalne produkty. Na próżno jednak wśród ówczesnych wyrobów szukać bransoletki ze srebra, najbardziej popularnym materiałem było bowiem bez wątpienia nic innego jak złoto. Z niego kuto diademy oraz naszyjniki, z niego kreowano pierścienie i kolczyki. Naturalnie jednak samo złoto nie wystarczyło, materiał ten ozdabiany był znanymi wówczas kamieni półszlachetnymi, do których zaliczamy między innymi ametyst. Jeśli chodzi z kolei o techniki wyrobu kreteńskiej biżuterii to bardzo popularne były metody praktykowane przez Fenicjan, a zatem granulowanie i filigranowanie. Znana była również technika zwana repusowaniem, która polegała na wybijaniu w blasze wgłębień, które po odwróceniu na drugą stronę dawały dwuwymiarowe wzory. Biżuteria minojska do dziś zachwyca swoimi dość skomplikowanymi kształtami, warto wspomnieć bowiem, że bardzo modne wśród ówczesnych ludów były motywy zwierzęce. Kolczyki czy naszyjniki bardzo często przedstawiały na przykład osy czy też nieco trudniejsze do wykonania ptaki. Niektóre spośród fantastycznych wyrobów minojskich zachowały się do dzisiejszych czasów i zostały wydobyte przez archeologów z licznych grobów. Z tego też względu będąc na Krecie warto zainteresować się tym tematem i pooglądać w licznych muzeach wykonane przez Kreteńczyków ozdoby.