Kategorie

Strony

Kupowanie w internecie

Czym w dzisiejszych czasach jest biżuteria, czy to tylko ozdoba wykonana z drogocennego kruszcu czy może jednak coś znacznie ważniejszego? Dla przeciętnego obywatela biżuteria to przede wszystkim ozdoba nie tylko ciała, ale również stroju. Poprzez założenie bransoletki ze srebra czy kolczyków można podkreślić swoją urodę oraz zwrócić uwagę na konkretne elementy stroju. Warto wspomnieć również o tym, iż o ile na przestrzeni wieków biżuteria ceniona była przede wszystkim ze względu na swoją wartość, obecnie pełni ona raczej funkcje estetyczne. Kolczyki ze srebra wciąż są chętnie noszone, niemniej jednak szmaragdy czy rubiny nie muszą zdobić bransoletki, by cieszyła się ona zainteresowaniem. Coraz więcej kobiet kupuje sztuczną biżuterię, nie wahając się nawet przy takim wyborze, jest ona bowiem znacznie tańsza, a przez to łatwiej dostępna dla przeciętnej obywatelki. Dzięki niskim cenom możliwe jest zakupienie kilku różnych rodzajów czy to wisiorków czy też pierścionków.


Przy niektórych okazjach wciąż wypada jednak postawić na złoto, mowa tu przede wszystkim o pierścionkach zaręczynowych czy obrączkach. Pomimo tego, że wiele par ma teraz o wiele bardziej swobodny stosunek do takich symboli to jednak stawia w tym przypadku na klasyczne rozwiązania. Obok sztucznych pereł i imitacji srebra bardzo popularna jest również biżuteria własnoręczna, której tworzeniu z pasją oddają się artystyczne dusze. Stworzenie czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego nie jest łatwe, niektórym a sztuka udaje się jednak całkiem nieźle. Zapotrzebowanie na ten rodzaj akcesoriów jest coraz większe, być może wynika to z faktu, że nasze społeczeństwo tęskni za wyrobami niepowtarzalnymi i jedynymi w swoim rodzaju. Obecnie niemal wszystko produkowane jest masowo, w sklepach można natknąć się na takie same lub podobne przedmioty. Poszukiwanie swojego stylu nie jest łatwe, kiedy zalewa nas fala jednorodnej masy, indywidualni artyści, realizujący własne projekty są zatem doskonałą alternatywą dla sprzedawanej w sklepach biżuterii. Polecamy:

Kamienie

Historia diamentów

Historia diamentów Jak śpiewała jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych aktorek wszechczasów diamenty to najlepsi przyjaciele każdej kobiety. Historia tych drogocennych kamieni sięga najdawniejszych czasów, w dzisiejszych czasach wykorzystuje się je już nie tylko do produkcji biżuterii. Ze względu na ich właściwości- ogromną trwałość- przydają się również w innych dziedzinach. Bransoletki czy naszyjniki wysadzane diamentami zapierają dech w piersiach, pożądane są niemal przez każdą kobietę. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że na naszym kontynencie doceniono je dość późno. Królewska biżuteria bardzo często zdobiona była szmaragdami i rubinami, o diamentach nikt jednak nie myślał w taki sposób. A wszystko ze względu na to, że przypominał on górskie kamienie, które nawiasem mówiąc, nie były zbyt cenione przez znawców jubilerskiego kunsztu. Dopiero wiek piętnasty i szesnasty otworzyły oczy Europy na przepiękne diamenty, które w końcu zyskały zasłużoną sobie uwagę. Warto wspomnieć jednak o tym, że diamenty były doceniane już przez starożytnych Egipcjan. Zgodnie z ich wierzeniami przypisywano im wiele niemal magicznych mocy i tak na przykład noszenie diamentowych pierścionków na czterech palcach ręki miało umożliwiać przepłynięcie strumienia wspaniałej miłości prosto do życiodajnego serca. Biżuteria ze srebra czy złota ozdabiana diamentami odegrała bardzo ważną rolę również w historii Republiki Południowej Afryki, dzięki potężnym złożom tego minerału odkrytym w drugiej połowie dziewiętnastego wieku ta część czarnego lądu zaczęła prężnie się rozwijać. Obecnie stanowi jeden z najważniejszych regionów gospodarczych Afryki, chociaż zdaniem wielu przyczyniła się również do brzemiennych w skutkach zjawisk i ogromnego wyzysku czarnego człowieka. Diamenty są piękne, niezwykłe, urokliwe i drogocenne, dlatego też jeśli możemy nosić zdobione nimi bransoletki czy kolczyki powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego jak wielkie mamy szczęście i do jak niewielkie grupy społecznej się zaliczamy.

Kamienie

Historia pierścionków

Historia pierścionków Pierścionki znane są społeczeństwo od najdawniejszych lat, używano ich już w starożytności, a ich bogata symbolika w dużej mierze przetrwała do dnia dzisiejszego. Początkowo pierścionki wykonywano ze zwykłego drutu, starożytni Egipcjanie nosili taką biżuterię już ponad dwa tysiące lat przed narodzinami Chrystusa. Z czasem jednak branża biżuteryjna zaczęła się solidnie rozwijać, powstawały kolejne wyroby, popularne stały się kolczyki i bransoletki. Wygląd pierścionków również ewoluował, nie były one już tylko drucianą ozdobą, zaczęto wykuwać je bowiem ze złota, srebra oraz nieco mniej popularnych w dzisiejszych czasach materiałów takich jak chociażby kość słoniowa czy też brąz. Warto wspomnieć, że niektóre cywilizacje żyły w przeświadczeniu, że pierścienie są swego rodzaju sposobem połączenia się siły boskiej oraz ludzkiej. W Egipcie czy starożytnym Rzymie noszone one były przez duchownych, niektóre z nich wysadzano rubinami czy też szmaragdami. Warto wspomnieć również o tym, że już od najdawniejszych czasów pierścionki miały łączyć osoby zakochane. Znane były zarówno pierścionki zaręczynowe jak i obrączki, zwyczaj noszenia ich na serdecznym palcu pochodzi z kolei z przekonania, że połączony jest on z sercem bezpośrednio za pomocą nerwu. Obecnie w naszej kulturze również trudno wyobrazić sobie zaręczyny bez pięknego, najlepiej drogiego pierścionka. Jedne kobiety przykładają do tego mniejszą, inne większą wagę, niemniej jednak w głębi serca każda z nich marzy o tym, by pewnego dnia ktoś włożył jej na palec drogocenną ozdobę. Pierścionek nawet z maleńkim diamentem na pewno będzie odpowiedni na tę okazję, niemniej jednak nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Wówczas można rozejrzeć się za nieco bardziej ekonomicznymi choć niekoniecznie brzydszymi rozwiązaniami. Pierścionki mają bogatą symbolikę, a zatem pamiętajmy o tym, by nie obdarowywać nimi przypadkowych osób, bowiem nasze zachowanie może zostać wówczas opacznie odebrane i zmusić nas do konieczności składania wyjaśnień.

Kamienie

Historia bursztynu

Historia bursztynu Bursztyn to materiał wykorzystywany do produkcji biżuterii, który jest szczególnie bliski mentalności Polaków. Wydobycie i wykorzystanie bursztynu na naszych terenach ma bardzo bogatą i ciekawą tradycję, świadczy o tym chociażby fakt, że w Gdańsku od lat funkcjonuje Muzeum Bursztynu. W rzeczywistości jednak bursztyny towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Powstanie pierwszych bursztynów datuje się nawet na czterdzieści tysięcy lat przed naszą erą, należy jednak pamiętać o tym, że chociaż bursztyn możliwy był wówczas do pozyskania, nikt jeszcze nie zajmował się tak wysublimowanym zajęciem. Dopiero tysiące lat później społeczeństwa zaczęły doceniać ten minerał i wykorzystywać go do produkcji biżuterii. Biżuteria ze srebra wypełniana bursztynem była bardzo popularna już w starożytnym Rzymie, niektórzy historycy starają się dowieść nawet, że już wówczas część bursztynu dostarczana była na teren dzisiejszych Włoch właśnie z rejonów naszego kraju. Jak dotąd nie udało się jednak ostatecznie potwierdzić owych nieco wybujałych informacji. Na przestrzeni kolejnych stuleci bursztyn bardzo popularny zwłaszcza w Europie, niemniej jednak nie stanowił tak cennego nabytku jak szmaragdy czy rubiny, cenione przez władców wszelkiej maści. Obecnie za polską stolicę bursztynu uznaje się Gdańsk, tu też można natknąć się na tysiące turystów, które każdego roku poszukują dla siebie idealnych okazów. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego jak bogatą i ciekawą tradycję posiada ten minerał. Wiele osób wykorzystuje naiwność turystów i bez wahania sprzedaje im sztuczne bursztyny, które swoimi właściwościami nie przypominają pierwowzoru. Warto wspomnieć również o tym, że bursztyny można wykorzystywać nie tylko do produkcji takich przedmiotów jak bransoletki czy kolczyki. Słynne są również bursztynowe nalewki, bursztyn można wykorzystać również do stworzenia popularnych wśród turystów szkatułek na biżuterię czy też drzewek szczęścia. Kupując rzeczy z bursztynu warto jednak upewnić się, że mamy do czynienia z prawdziwym minerałem, a nie mierną podróbką.

Kamienie

Serce oceanu

Titanic to jeden z najbardziej znanych filmów wszechczasów, który ma zarówno swoich gorących zwolenników jak i przeciwników. Jedenaście Oscarów oraz dziesiątki nagród wszelkiej maści przemawiają jednak za wielkością tego filmu, który dla każdego jest opowieścią o czymś innym. Dla jednych to po prostu kolejna historia miłosna, gdzie uczucie musi wznieść się ponad klasy społeczne i stoczyć wojnę z nieprzychylnym otoczeniem. Inni powiedzą, że przede wszystkim jest to historia najsłynniejszego bodajże statku, który wypłyną w słynną, acz krótką podróż. Są jednak i osoby, które główną wagę przywiązują do pięknego naszyjnika zwanego sercem oceanu. Można nosić kolczyki ze srebra czy nawet złota wysadzane pięknymi szmaragdami, można zaopatrzyć się w najkosztowniejsze bransoletki, niemniej jednak ów diament i tak musi pobudzić wyobraźnię każdego jubilera. Warto wiedzieć, że wspomniany w filmie diament istnieje naprawdę, jego historia miała wiele zwrotów akcji, niemniej jednak naszyjnik nigdy nie znalazł się na pokładzie najsłynniejszego transatlantyku. Hope, bo tak w rzeczywistości nazywa się znane z Titanica serce oceanu zostało przywiezione z Indii w drugiej połowie siedemnastego wieku. Na jego zakup zdecydował się Ludwik XIV, następnie polecił jego szlifowanie w wyniku czego sto dwanaście karatów zamieniło się w jedyne sześćdziesiąt siedem karatów. Jak głoszą historycy słynny francuski władca założył ów diament tylko jeden raz, później wszedł on w posiadanie jego następców. Ludwik XVI podarował go swojej ukochanej- Marii Antoninie, która przez większość czasu przechowywała go w królewskim skarbcu. W czasie rewolucji francuskiej to biżuteryjne działo zostało skradzione, na pewien czas słuch o nim zaginął, w końcu jednak udało się je zlokalizować w Londynie. Przez kilka dekad diament przechodził z rąk do rąk, aż wreszcie jego ostatni właściciel zdecydował się na przekazanie arcydzieła w ręce jednego z muzeów mieszczących się na terenie Waszyngtonu- stolicy Stanów Zjednoczonych.