Kategorie

Strony

Kupowanie w internecie

Czym w dzisiejszych czasach jest biżuteria, czy to tylko ozdoba wykonana z drogocennego kruszcu czy może jednak coś znacznie ważniejszego? Dla przeciętnego obywatela biżuteria to przede wszystkim ozdoba nie tylko ciała, ale również stroju. Poprzez założenie bransoletki ze srebra czy kolczyków można podkreślić swoją urodę oraz zwrócić uwagę na konkretne elementy stroju. Warto wspomnieć również o tym, iż o ile na przestrzeni wieków biżuteria ceniona była przede wszystkim ze względu na swoją wartość, obecnie pełni ona raczej funkcje estetyczne. Kolczyki ze srebra wciąż są chętnie noszone, niemniej jednak szmaragdy czy rubiny nie muszą zdobić bransoletki, by cieszyła się ona zainteresowaniem. Coraz więcej kobiet kupuje sztuczną biżuterię, nie wahając się nawet przy takim wyborze, jest ona bowiem znacznie tańsza, a przez to łatwiej dostępna dla przeciętnej obywatelki. Dzięki niskim cenom możliwe jest zakupienie kilku różnych rodzajów czy to wisiorków czy też pierścionków.


Przy niektórych okazjach wciąż wypada jednak postawić na złoto, mowa tu przede wszystkim o pierścionkach zaręczynowych czy obrączkach. Pomimo tego, że wiele par ma teraz o wiele bardziej swobodny stosunek do takich symboli to jednak stawia w tym przypadku na klasyczne rozwiązania. Obok sztucznych pereł i imitacji srebra bardzo popularna jest również biżuteria własnoręczna, której tworzeniu z pasją oddają się artystyczne dusze. Stworzenie czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego nie jest łatwe, niektórym a sztuka udaje się jednak całkiem nieźle. Zapotrzebowanie na ten rodzaj akcesoriów jest coraz większe, być może wynika to z faktu, że nasze społeczeństwo tęskni za wyrobami niepowtarzalnymi i jedynymi w swoim rodzaju. Obecnie niemal wszystko produkowane jest masowo, w sklepach można natknąć się na takie same lub podobne przedmioty. Poszukiwanie swojego stylu nie jest łatwe, kiedy zalewa nas fala jednorodnej masy, indywidualni artyści, realizujący własne projekty są zatem doskonałą alternatywą dla sprzedawanej w sklepach biżuterii. Polecamy:

Porady

Historia piercingu

Przekłuwanie ciała było jednym z pierwszych sposobów na modyfikowanie wyglądu, stosowanym już w czasach starożytnych. Egipscy faraonowie oraz ich rodziny zobligowane były na przykład do przekłuwania sobie pępka, co było manifestacją ich przynależności do rodziny. Z kolei w starożytnym Rzymie istniała tendencja do przekłuwania uszu, na ten zabieg mogli pozwolić sobie jednak tylko najbogatsi obywatele. Wielu z nich z dumą prezentowało swoje kolczyki, pokazując w ten sposób swoją wyższość nad resztą społeczeństwa. Ówcześni wojownicy bardzo chętnie wkładali okrągłe kolczyki w sutki, miało to być symbolem ich męstwa, ale również i odwagi, która była niezbędna do tego, by stoczyć walkę z jakimkolwiek wrogiem. Nieco później zaczęto wykorzystywać kolczyki do oznaczania obywateli, którzy sprzeciwili się prawu, za ich pomocą możliwe było napiętnowanie kryminalistów oraz mniejszych i większych przestępców. Warto wspomnieć również o tym, że niektóre kultury traktowały piercing jako formę połączenia z siłą wyższą. I tak na przykład Azteccy kapłani decydowali się na przekłuwanie sobie warg i umieszczanie w nich złotych kolczyków. Zgodnie z ich wierzeniami taki zabieg umożliwiał im bezpośrednie rozmowy z siłą boską. Praktykowane w starożytności metody przekłuwania uszu były dość prymitywne, zabiegu tego dokonywano zwykle za pomocą zaostrzonego drewna lub też kości. Niemniej jednak poważne zakażenia nie były zbyt częste, gdyby bowiem tak się stało, z pewnością zaniechano by takiego postępowania. Co ciekawe, piercing stracił na znaczeniu, kiedy do głosu doszło chrześcijaństwo, wówczas uznano że jest to barbarzyński rytuał, który nie przystaje cywilizowanym narodom. W związku z tym na długie lata zaniechano praktykowania takiego postępowania, obecnie wiele młodych osób decyduje się na przekłuwanie najróżniejszych części ciała głównie ze względów estetycznych i ze względu na przynależność do określonej subkultury. Stosowane metody są jednak o wiele bardzie przyjazne i bezpieczne, dzięki czemu gojenie się przekłutego miejsca jest znacznie szybsze.

Porady

Biżuteria żałobna

Biżuteria żałobna W dzisiejszych czasach pojęcie biżuterii żałobnej nie jest zbyt dobrze znane przeciętnemu człowiekowi. Okazuje się jednak, że jeszcze kilka wieków temu niejeden jubilerski biznes specjalizował się w wykonywaniu biżuterii żałobnej- czym zatem ona była? Niektórym może wydawać się, że korzenie biżuterii żałobnej sięgają aż starożytności, tak jednak nie jest. Wówczas wprawdzie zwykło się wyposażać groby zmarłych w rozmaite przedmioty codziennego użytku, niemniej jednak nie ma to nic wspólnego z biżuterią żałobną. Moda na nią zaczęła się bowiem rozwijać dopiero w epoce wiktoriańskiej, wtedy to pojawiły się pierwsze wzmianki na jej temat. Biżuteria taka stała się bardzo modna, jej zadanie miało polegać na uzewnętrznieniu żalu, z jakim musiała radzić sobie rodzina po stracie bliskich osób. Jak widomo ukojenie bólu po śmierci ukochanej osoby nie jest łatwe, bez względu na to czy jest to dziadek, matka czy syn ból w sercu pozostaje na długo. Przedmioty domowego użytku, z których korzystał zmarły takie jak kolczyki czy bransoletki na każdym kroku przypominają nam o jego nieobecności. Wiele osób pragnie wówczas mieć cząstkę zmarłego zawsze przy sobie. I tak oto pował pomysł na rozpowszechnienie biżuterii żałobnej. Warto wspomnieć, że biżuteria taka obowiązkowo musiała być utrzymana w ciemnych barwach, z reguły korzystano wówczas z czarnych materiałów. Panowała również moda na ukrywanie we wnętrzu biżuterii pukla włosów zmarłej osoby. Takie postępowanie w dzisiejszych czasach wzbudza przede wszystkim zgorszenie, niemniej jednak w epoce wiktoriańskiej było na porządku dziennym. Sama królowa Wiktoria po śmierci ukochanego Księcia Alberta nosiła na sobie taką właśnie biżuterię, pokazując poddanym modę, której sama hołdowała. Obecnie nie wydaje się, by moda na biżuterię żałobną miała powrócić, niemniej jednak w niektórych subkulturach wciąż propagowane jest dość kontrowersyjne zachowanie. I tak na przykład swego czasu jedna z popularnych aktorek nosiła na szyi fiolkę w krwią swego ukochanego.