Kategorie

Strony

Kupowanie w internecie

Czym w dzisiejszych czasach jest biżuteria, czy to tylko ozdoba wykonana z drogocennego kruszcu czy może jednak coś znacznie ważniejszego? Dla przeciętnego obywatela biżuteria to przede wszystkim ozdoba nie tylko ciała, ale również stroju. Poprzez założenie bransoletki ze srebra czy kolczyków można podkreślić swoją urodę oraz zwrócić uwagę na konkretne elementy stroju. Warto wspomnieć również o tym, iż o ile na przestrzeni wieków biżuteria ceniona była przede wszystkim ze względu na swoją wartość, obecnie pełni ona raczej funkcje estetyczne. Kolczyki ze srebra wciąż są chętnie noszone, niemniej jednak szmaragdy czy rubiny nie muszą zdobić bransoletki, by cieszyła się ona zainteresowaniem. Coraz więcej kobiet kupuje sztuczną biżuterię, nie wahając się nawet przy takim wyborze, jest ona bowiem znacznie tańsza, a przez to łatwiej dostępna dla przeciętnej obywatelki. Dzięki niskim cenom możliwe jest zakupienie kilku różnych rodzajów czy to wisiorków czy też pierścionków.

sklep z markowymi zegarkami APART bądź online i poznaj najciekawsze modele w ofercie.
Przy niektórych okazjach wciąż wypada jednak postawić na złoto, mowa tu przede wszystkim o pierścionkach zaręczynowych czy obrączkach. Pomimo tego, że wiele par ma teraz o wiele bardziej swobodny stosunek do takich symboli to jednak stawia w tym przypadku na klasyczne rozwiązania. Obok sztucznych pereł i imitacji srebra bardzo popularna jest również biżuteria własnoręczna, której tworzeniu z pasją oddają się artystyczne dusze. Stworzenie czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego nie jest łatwe, niektórym a sztuka udaje się jednak całkiem nieźle. Zapotrzebowanie na ten rodzaj akcesoriów jest coraz większe, być może wynika to z faktu, że nasze społeczeństwo tęskni za wyrobami niepowtarzalnymi i jedynymi w swoim rodzaju. Obecnie niemal wszystko produkowane jest masowo, w sklepach można natknąć się na takie same lub podobne przedmioty. Poszukiwanie swojego stylu nie jest łatwe, kiedy zalewa nas fala jednorodnej masy, indywidualni artyści, realizujący własne projekty są zatem doskonałą alternatywą dla sprzedawanej w sklepach biżuterii. Polecamy:

Historia kolczyków

Historia kolczyków Kolczyki to w dzisiejszych czasach jedne z najpopularniejszych ozdób jubilerskich, które przypisywane są głownie kobietom. Warto zdawać sobie jednak sprawę z tego, że na przestrzeni wieków, ich rola bardzo się zmieniała, ewoluował również sam wygląd tych ozdób. Pierwsze ślady po kolczykowej modzie pochodzą z czasów starożytnych, jak donoszą archeologiczne źródła malowidła z odzianymi w kolczyki wojownikami pojawiły się wśród ruiny w jednym ze starogreckich miasteczek. Warto wspomnieć, że wówczas ozdoby takie były noszone zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn i dzieci. Uważa się, że przekłuwanie ciała stało się tak bardzo popularne głównie z tego względu, że nie było ani zbyt bolesne, ani nader inwazyjne, dzięki czemu przypadki komplikacji czy zakażeń nie były zbyt powszechne. Kolczyki od zarania dziejów były jednym ze sposobów na wyrażenie stopnia swojej zamożności, nie każdy mógł sobie pozwolić na takie ozdoby, dlatego też ci, którzy mieli w ucztach kolczyki ze srebra, złota czy tym bardziej drogocennych kamieni, uzurpowali sobie prawo do wyjątkowego tratowania. Czasami jednak status wyposażonej w kolczyk osoby nie jest tak oczywisty dla ludzi w dzisiejszych czasach. I tak na przykład hindusi przekłuwali swoim kobietom nosy, na znak ich podległości, z kolei w czasach niewolnictwa zarówno w starożytnej Grecji jak i Rzymie kolczyki montowano w genitaliach niewolników. Nie można zapominać również o tym, że czasami biżuterię noszono ze względów religijnych, niektóre plemiona gorąco wierzyły na przykład w to, że noszenie w uszach kolczyków jest w stanie odpędzać złe duchy. Co ciekawe w dzisiejszych czasach często zapominamy o tym, w jakich celach pierwotnie wykorzystywano kolczyki. Owe ozdoby obecnie znane są głównie ze swoich ozdobnych funkcji i podczas gdy jedni lubią gdy są bardziej strojne, inni wolą delikatne modele. Nosząc kolczyki czy też kupując kolejną parę warto zastanowić się nad tym, co chcemy wyrazić takim gestem. Może okazać się, że bogata symbolika tych ozdób będzie w stanie wyrazić jakąś część naszego charakteru.