Kategorie

Strony

Kupowanie w internecie

Czym w dzisiejszych czasach jest biżuteria, czy to tylko ozdoba wykonana z drogocennego kruszcu czy może jednak coś znacznie ważniejszego? Dla przeciętnego obywatela biżuteria to przede wszystkim ozdoba nie tylko ciała, ale również stroju. Poprzez założenie bransoletki ze srebra czy kolczyków można podkreślić swoją urodę oraz zwrócić uwagę na konkretne elementy stroju. Warto wspomnieć również o tym, iż o ile na przestrzeni wieków biżuteria ceniona była przede wszystkim ze względu na swoją wartość, obecnie pełni ona raczej funkcje estetyczne. Kolczyki ze srebra wciąż są chętnie noszone, niemniej jednak szmaragdy czy rubiny nie muszą zdobić bransoletki, by cieszyła się ona zainteresowaniem. Coraz więcej kobiet kupuje sztuczną biżuterię, nie wahając się nawet przy takim wyborze, jest ona bowiem znacznie tańsza, a przez to łatwiej dostępna dla przeciętnej obywatelki. Dzięki niskim cenom możliwe jest zakupienie kilku różnych rodzajów czy to wisiorków czy też pierścionków.


Przy niektórych okazjach wciąż wypada jednak postawić na złoto, mowa tu przede wszystkim o pierścionkach zaręczynowych czy obrączkach. Pomimo tego, że wiele par ma teraz o wiele bardziej swobodny stosunek do takich symboli to jednak stawia w tym przypadku na klasyczne rozwiązania. Obok sztucznych pereł i imitacji srebra bardzo popularna jest również biżuteria własnoręczna, której tworzeniu z pasją oddają się artystyczne dusze. Stworzenie czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego nie jest łatwe, niektórym a sztuka udaje się jednak całkiem nieźle. Zapotrzebowanie na ten rodzaj akcesoriów jest coraz większe, być może wynika to z faktu, że nasze społeczeństwo tęskni za wyrobami niepowtarzalnymi i jedynymi w swoim rodzaju. Obecnie niemal wszystko produkowane jest masowo, w sklepach można natknąć się na takie same lub podobne przedmioty. Poszukiwanie swojego stylu nie jest łatwe, kiedy zalewa nas fala jednorodnej masy, indywidualni artyści, realizujący własne projekty są zatem doskonałą alternatywą dla sprzedawanej w sklepach biżuterii. Polecamy:

Historia rubinów

Historia rubinów Król klejnotów- tak zwykł być nazywany rubin, który od zarania dziejów cieszył się ogromnym uznaniem w społeczeństwie. Prawa do noszenia tego drogocennego kamienia rościli sobie głównie władcy, którzy bez problemu mogli pozwolić sobie na największe nawet luksusy. Rubinom przypisywano wiele mocy, niektóre można nazwać dziś wręcz magicznymi, w starożytnym Rzymie miał on na przykład dodawać wszystkim wojownikom siły i witalności w walce. Oprawiano go w dość surowe żelazo i ozdabiano wizerunkiem boga wojny- Marsa oraz biblijnego kusiciela- węża. Warto wspomnieć również o tym, że rubin bardzo cieniły sobie największe nazwiska w historii świata, Kleopatra na przykład zażyczyła sobie, by ściany w jej komnacie wyłożone zostały rubinami. Z kolei Iwan Groźny bardzo chętnie rozprawiał o tym, jak wielkich mocy jest w stanie nadać rubin, przypisywał mu uzdrowicielską moc i zdolność do wzmacniania ludzkiej pamięci. Warto wspomnieć również o tym, że na przestrzeni wieków rubinami bardzo chętnie ozdabiano królewskie korony oraz różnego rodzaju diademy. Moc rubinów doceniali również chrześcijanie, a zwłaszcza ci, którym przykazano zorganizowanie wypraw krzyżowych. Wierzyli oni bowiem, że noszenie na placu pierścionka z rubinem będzie nie tylko chroniło ich przed ranami, ale wręcz niczym za dotknięciem magicznej różdżki zapobiegało wszelkiej maści krwotokom. Co ciekawe w biżuterię z rubinem bardzo chętnie zaopatrywali się młodzi mężczyźni, którzy dopiero co wzięli sobie za żony ukochane kobiety. Mówiło się, że czerwień rubinu jest niezaprzeczalnym symbolem i wykładnikiem miłości, jego noszenie miało zapobiegać ewentualnym zdradom. Panowało również żywe przeświadczenie, że biżuterii, która zdobiona była rubinami nie powinno się nikomu pożyczać, uznawane było to bowiem za zły znak. Rubiny do dziś zachwycają swoim niepodważalnym i nieodpartym urokiem, choć nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup to bransoletki czy kolczyki nimi zdobione stanowią obiekt pożądania wśród różnych warstw społeczeństwa.