Kategorie

Strony

Kupowanie w internecie

Czym w dzisiejszych czasach jest biżuteria, czy to tylko ozdoba wykonana z drogocennego kruszcu czy może jednak coś znacznie ważniejszego? Dla przeciętnego obywatela biżuteria to przede wszystkim ozdoba nie tylko ciała, ale również stroju. Poprzez założenie bransoletki ze srebra czy kolczyków można podkreślić swoją urodę oraz zwrócić uwagę na konkretne elementy stroju. Warto wspomnieć również o tym, iż o ile na przestrzeni wieków biżuteria ceniona była przede wszystkim ze względu na swoją wartość, obecnie pełni ona raczej funkcje estetyczne. Kolczyki ze srebra wciąż są chętnie noszone, niemniej jednak szmaragdy czy rubiny nie muszą zdobić bransoletki, by cieszyła się ona zainteresowaniem. Coraz więcej kobiet kupuje sztuczną biżuterię, nie wahając się nawet przy takim wyborze, jest ona bowiem znacznie tańsza, a przez to łatwiej dostępna dla przeciętnej obywatelki. Dzięki niskim cenom możliwe jest zakupienie kilku różnych rodzajów czy to wisiorków czy też pierścionków.

salony jubilerskie apart zobacz naszą listę sklepów i znajdź ten najbliżej Ciebie. Oferta zegarków i biżuterii czeka. Białe i piękne zęby, czyli dentysta na potrzeby stomatologii estetycznej Kraków tylko w naszym gabinecie.
Przy niektórych okazjach wciąż wypada jednak postawić na złoto, mowa tu przede wszystkim o pierścionkach zaręczynowych czy obrączkach. Pomimo tego, że wiele par ma teraz o wiele bardziej swobodny stosunek do takich symboli to jednak stawia w tym przypadku na klasyczne rozwiązania. Obok sztucznych pereł i imitacji srebra bardzo popularna jest również biżuteria własnoręczna, której tworzeniu z pasją oddają się artystyczne dusze. Stworzenie czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego nie jest łatwe, niektórym a sztuka udaje się jednak całkiem nieźle. Zapotrzebowanie na ten rodzaj akcesoriów jest coraz większe, być może wynika to z faktu, że nasze społeczeństwo tęskni za wyrobami niepowtarzalnymi i jedynymi w swoim rodzaju. Obecnie niemal wszystko produkowane jest masowo, w sklepach można natknąć się na takie same lub podobne przedmioty. Poszukiwanie swojego stylu nie jest łatwe, kiedy zalewa nas fala jednorodnej masy, indywidualni artyści, realizujący własne projekty są zatem doskonałą alternatywą dla sprzedawanej w sklepach biżuterii. Polecamy:

Historia srebra

Historia srebra Biżuteria ze srebra jest w dzisiejszych czasach bardzo modna, niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że jej korzenie sięgają najwcześniejszych cywilizacji. Pierwsze ślady srebrnej biżuterii datuje się na cztery tysiące lat przed naszą erą i pochodzą one z grobowców egipskich. Od tamtego czasu wygląd biżuterii ze srebra bardzo się zmienił, kolczykom można nadać niemal każdy kształt, a bransoletki stają się coraz bardziej finezyjne. Warto wspomnieć również o tym, że przez kilka wieków srebro używane było jak środek płatniczy, za jego pomocą można było nabywać przedmioty o określonej wartości. Przykładem zastosowania srebra w tym charakterze są na przykład starorzymskie denary. Co ciekawe srebrne monety wykorzystywano również w Polsce, powstały one krótko po tym jak Mieszkowi I udało się zjednoczyć małe państewka polan w jeden twór państwowy. Dość osobliwym wydaje się również pomysł wykorzystania srebra do leczenia wrzodów żołądka, Rzymianie wpadli również na pomysł, by zanurzać płytki srebra w wodzie pitnej i po określonym upływie czasu podawać taką wodę chorym. Znacznie później, bo w ósmej dekadzie dziewiętnastego wieku jeden z położników doszedł do wniosku, że zakroplenie oczu noworodka roztworem sporządzonym ze srebra zapobiega rozwojowi groźnych i trudnych wówczas do leczenia zakażeń. Naturalnie znaczną część srebra wykorzystywano również do produkcji biżuterii, wśród której modne były nie tylko bransoletki czy kolczyki, ale również naszyjniki i diademy. Bardzo szybko nauczono się poddawać srebro należytej obróbce, dzięki czemu możliwe było formowanie go na różnorodne sposoby. Jak się okazuje jednak biżuteria ze srebra nie jest nawet w połowie tak cenna jak monety, u progu dwudziestego pierwszego wieku za pochodzący z początków wieku dziewiętnastego dolar amerykański zapłacono ponad cztery miliony dolarów. Może wydawać się to nieprawdopodobne, niemniej jednak kolekcjonerzy monet bardzo cenią sobie takie okazy i są w stanie zapłacić za ich posiadanie niemal każde pieniądze.