Kategorie

Strony

Kupowanie w internecie

Czym w dzisiejszych czasach jest biżuteria, czy to tylko ozdoba wykonana z drogocennego kruszcu czy może jednak coś znacznie ważniejszego? Dla przeciętnego obywatela biżuteria to przede wszystkim ozdoba nie tylko ciała, ale również stroju. Poprzez założenie bransoletki ze srebra czy kolczyków można podkreślić swoją urodę oraz zwrócić uwagę na konkretne elementy stroju. Warto wspomnieć również o tym, iż o ile na przestrzeni wieków biżuteria ceniona była przede wszystkim ze względu na swoją wartość, obecnie pełni ona raczej funkcje estetyczne. Kolczyki ze srebra wciąż są chętnie noszone, niemniej jednak szmaragdy czy rubiny nie muszą zdobić bransoletki, by cieszyła się ona zainteresowaniem. Coraz więcej kobiet kupuje sztuczną biżuterię, nie wahając się nawet przy takim wyborze, jest ona bowiem znacznie tańsza, a przez to łatwiej dostępna dla przeciętnej obywatelki. Dzięki niskim cenom możliwe jest zakupienie kilku różnych rodzajów czy to wisiorków czy też pierścionków.


Przy niektórych okazjach wciąż wypada jednak postawić na złoto, mowa tu przede wszystkim o pierścionkach zaręczynowych czy obrączkach. Pomimo tego, że wiele par ma teraz o wiele bardziej swobodny stosunek do takich symboli to jednak stawia w tym przypadku na klasyczne rozwiązania. Obok sztucznych pereł i imitacji srebra bardzo popularna jest również biżuteria własnoręczna, której tworzeniu z pasją oddają się artystyczne dusze. Stworzenie czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego nie jest łatwe, niektórym a sztuka udaje się jednak całkiem nieźle. Zapotrzebowanie na ten rodzaj akcesoriów jest coraz większe, być może wynika to z faktu, że nasze społeczeństwo tęskni za wyrobami niepowtarzalnymi i jedynymi w swoim rodzaju. Obecnie niemal wszystko produkowane jest masowo, w sklepach można natknąć się na takie same lub podobne przedmioty. Poszukiwanie swojego stylu nie jest łatwe, kiedy zalewa nas fala jednorodnej masy, indywidualni artyści, realizujący własne projekty są zatem doskonałą alternatywą dla sprzedawanej w sklepach biżuterii. Polecamy:

Historia szafirów

Historia szafirów Dawno, dawno temu kiedy Persowie rośli w potęgę powstało przekonanie, że ziemia usytuowana została na wielkim szafirze, a jego odbicie sprawia, że codziennie możemy oglądać piękne, niebieskie niebo. Dziś to już tylko kamień, którym ozdabia się luksusową biżuterię, niemniej jednak na przestrzeni wieków przypisywano mu zgoła inną rolę. Kolczyki czy bransoletki zdobione szafirem wyglądają przepięknie, nosząc je warto pamiętać o tym, że setki lat temu wierzono, że szafir to symbol prawdy oraz sprawiedliwości. Z tego też względu oddawano mu ogromną część jeszcze w starożytnym Rzymie. Warto wspomnieć również o tym, że w niektórych kulturach uważany był on za domenę czarnoksiężników, którzy za jego pomocą mogli uzyskiwać połączenie z duchowym wszechświatem. Pierwsze szafiry wydobywano już cztery tysiące la przed naszą erą, do ich niełatwej obróbki wykorzystywano wówczas diamentowy żwir. Bez pomocy nowoczesnych technologii radzenie sobie z takim minerałem nie było łatwe, jak dowodzą jednak muzealne eksponaty było to możliwe. Piękno szafiru doceniane było również przez chrześcijańskich duchownych, w trzynastym wieku po narodzinach Chrystusa każdy biskup nosił pierścień, który ozdobiony był właśnie szafirowym oczkiem. Co ciekawe, w wieku dziewiętnastym zaczęto prowadzić efektywne prace nad uzyskaniem syntetycznych szafirów. I tak w latach czterdziestych dziewiętnastego wieku jednemu z naukowców udało się uzyskać biały szafir w wyniku termicznego połączenia ze sobą kwasu borowego oraz niepozornego tlenku glinu. Jak okazało się trzydzieści lat później po dodaniu do tak przygotowanej substancji soli chromowej możliwe było uzyskanie rubinu o pięknej, czerwonej barwie. Były to niebywałe osiągnięcia, niemniej jednak efekt ciężkiej laboratoryjnej pracy był zbyt mały pod względem objętości by mógł znaleźć zastosowanie w jubilerstwie. Dopiero w pierwszej dekadzie dwudziestego wieku udało się otrzymać szafir o wielkości wystarczającej do stworzenia pierwszej biżuterii z syntetycznym kamieniem.